Oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej im. St. Wyspiańskiego w Paszynie

Od października 2018 roku oddziały przedszkolne Szkoły Podstawowej im Stanisława Wyspiańskiego w Paszynie mają zajęcia w nowym lokalu. Jest tam przestronnie, bezpiecznie i kolorowo. Zima nie straszna naszym przedszkolakom – plac zabaw mamy w salach. Dziękujemy Wójtowi Gminy Chełmiec za nowe pomieszczenia oraz dodatkowe wyposażenie.  Dzieciom też się podoba. Zobaczcie sami!

Tak spędzamy czas!

Hej kolęda kolęda…

 

Kolędnicy wędrownicy – audycja muzyczna

 

Szkolne kolędowanie

21 grudnia 2018r. przybyli do nas  Szkolni Kolędnicy . Dzieci razem z kolędnikami zaśpiewały znane im kolędy.Wspólne kolędowanie było dla wszystkich niezwykłym i pięknym doświadczeniem. Wyzwoliło pozytywne emocje i wprowadziło w atmosferę świąt, na które wszyscy czekali.

Wigilia

Mikołaj

Dnia 6.12.2018r. do Oddziałów Przedszkolnych w Paszynie  zawitał św. Mikołaj.

Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać miłego gościa. Gdy tylko pojawił się w drzwiach ,  na wszystkich buźkach pokazał się piękny uśmiech. Mikołaj przyniósł dla każdego piękne podarki, które miał ukryte w wielkim worze.

Dzieci  dla długo wyczekiwanego gościa również  ,przygotowały  prezenty w postaci wierszy I  piosenek.

Przedszkolaki w bibliotece.

Cały tydzień w przedszkolu poznawaliśmy baśnie. Spotkaliśmy niezwykłego kota chodzącego w butach i Kopciuszka, który zgubił pantofelek. Wiemy już, że baśniowi bohaterowie mieszkają w zaczarowanych,  książkowych krainach, dlatego przedszkolaki z wychowawcami wybrały  się do szkolnej biblioteki, aby zobaczyć gdzie można je spotkać. Na dzieciach duże wrażenie zrobiły półki z kolorowymi książkami. Poznali Pippi Langstrumpf i innych bohaterów z książek Astrid Lingren. Oglądali ilustracje w czasopismach i wiedzą czym się różni księgarnia od biblioteki

 

Uczymy się przez zabawę – Gimnastyka mózgu metoda stacyjną

Na sali gimnastycznej rzucamy piłką i ćwiczymy ciało na kolejnej stacji. Podobne stacje powstały również w naszej sali. Działania matematyczne, liczby w kolorach, puzzle matematyczne klocki, mozaiki, tangramy, drewniane klocki, książki, ruchome literki, pussy i plastelina to pomoce, które tak zaangażowały przedszkolaki tak bardzo, że nie chciały skończyć. Zamiast mięśni ćwiczyliśmy nasze szare komórki. Uczymy się czytać i poznajemy stopniowo litery. Zapamiętać kształt tylu liter nie jest łatwą sprawą, dlatego pomagamy sobie zabawą, układamy literki z własnego ciała. Jest to nauka i jednocześnie świetna zabawa.

 

Białe szaleństwo

Nareszcie spadł piękny i puszysty śnieg. Stęsknieni zimowych zabaw wybraliśmy się na spacer. Lekki mróz szczypał po policzkach, ale nie przeszkadzało to przedszkolakom. Lepili bałwanki, rzucali się śnieżkami – zabawa była znakomita.   

About

Comments are closed.