Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w naszej szkole

1 marca społeczność naszej szkoły w sposób uroczysty i pełen powagi uczciła Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto poświęcone żołnierzom powojennego podziemia niepodległościowego, którzy po 1945 roku nie złożyli broni i kontynuowali walkę o suwerenność Ojczyzny.
Część artystyczną przygotowali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. W montażu słowno-muzycznym przybliżyli sylwetki i losy żołnierzy, którzy po zakończeniu II wojny światowej podjęli walkę o suwerenność Polski. Program stanowił wyraz szacunku dla ich odwagi, determinacji oraz wierności wartościom patriotycznym. Galowe stroje uczniów oraz obecność sztandaru szkoły podkreśliły rangę wydarzenia.
W ramach działań edukacyjnych uczniowie klasy IIb odwiedzili także Muzeum Sztuki Ludowej im. E. Nitki, gdzie zapoznali się z ekspozycją poświęconą Żołnierzom Wyklętym, pogłębiając swoją wiedzę historyczną i świadomość obywatelską.
Dziękujemy wszystkim uczniom oraz nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości za odpowiedzialność, profesjonalizm oraz godne upamiętnienie tej ważnej rocznicy w kalendarzu wydarzeń narodowych.

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Paszynie w dniu 3 marca, pod opieką p. Mirosławy Wańczyk,  wzięli udział  w Powiatowych Obchodach Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, które miały miejsce w Szkole Podstawowej  im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Świniarsku.

W czasie uroczystości został wykorzystany sprzęt, który szkoła pozyskała w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

Zobacz jeszcze...

Comments are closed.